Start
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia 2019

 

ZINTEGROWANA PLATFORMA EDUKACYJNA -  epodreczniki.pl

 

     W związku z zawieszeniem zajęć i ograniczeniem funkcjonowania szkoły od 25 marca 2020 do 10 kwietnia 2020 r. uprzejmie informujemy, że kształcenie z wykorzystaniem technik na odległość, które ma ruszyć 25 marca br., może odbywać się za pośrednictwem zasobów Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej (w porozumieniu z nauczycielem) dostępnej pod adresem epodreczniki.pl.

Szczegółowe informacje o platformie znajdują się TUTAJ

     Do pracy z uczniami zostało udostępnionych na platformie MEN epodreczniki.pl około 30 tys. e-materiałów edukacyjnych. W ten sposób wszystkie e-podręczniki i inne e-zasoby edukacyjne, powstałe w ramach wcześniejszych projektów unijnych, przeniesiono na zintegrowaną platformę edukacyjną. Platforma umożliwia udostępnianie, ale także tworzenie e-zasobów.

     Edytor ZPE jest prostym w obsłudze narzędziem do tworzenia treści edukacyjnych przystosowanych do urządzeń mobilnych. Platforma umożliwia tworzenie projektów w wieloosobowym zespole, nauczyciele posiadają możliwość tworzenia i edytowania grup uczniów, dodawania materiałów do poszczególnych grup, a uczniowie mają dostęp do przypisanych im w grupie materiałów edukacyjnych.

      Platforma www.epodreczniki.pl to narzędzie informatyczne, na którym są umieszczone bezpłatne materiały edukacyjne. Zachęcamy uczniów, rodziców i nauczycieli do odkrywania znajdujących się tam zasobów i ich szerokiego wykorzystywania. Nauczyciel, który zdecyduje się na korzystanie z platformy może utworzyć na niej konta dla uczniów. Przepisy pozwalają na przetwarzanie danych uczniów i nauczycieli szkoły w celu utworzenia kont.

      Zdalne nauczanie powinno uwzględniać możliwości psychofizyczne uczniów, równomierne obciążania zajęciami w danym dniu oraz zróżnicowanie tych zajęć.

      Rodziców mających pytania lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z nauczycielami. W razie jakichkolwiek trudności nauczyciele są do dyspozycji uczniów oraz rodziców.

 

INFORMACJA DLA NAUCZYCIELI

Dyrektor szkoły zachęca nauczycieli do odwiedzania stron internetowych
Kuratorium Oświaty w Lublinie (
www.kuratorium.lublin.pl) oraz MEN (https://www.gov.pl/web/edukacja)
 i do zapoznawania się z nowymi przepisami prawa, zaleceniami dotyczącymi kształcenia na odległość jak również z ciekawymi wskazówkami oraz narzędziami pracy zdalnej.

 


 

Logowanie

Kalendarz

No event in the calendar
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31