Start
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia 2019

" Dla nauczycieli pracujących z podręcznikami z Nowej Ery

     W związku z tym, że większość nauczycieli korzysta z podręczników Nowej Ery, wydawnictwo zachęca  do korzystania z przygotowanych e-pomocy dydaktycznych :  "

      Informacje na temat wszystkich rozwiązań dostępne są na specjalnie stworzonej stronie https://www.nowaera.pl/naukazdalna. Są na niej materiały edukacyjne, które udostępniamy z przelinkowaniami, ciekawe artykuły, ważne informacje itp.

     Nowa Era zdecydowała się przygotować i udostępnić bezpłatnie:

Dla poziomu szkoły podstawowej:

1. Wersje elektroniczne podręczników Nowej Ery do klas 1-8 szkoły podstawowej udostępnione na platformie ebooki.nowaera.pl

 1.  Można z nich korzystać bezpłatnie do końca roku szkolnego 2019/2020.
 2.  Aby skorzystać z podręczników należy zarejestrować się za pomocą konta Moja Nowa Era. Rejestracji na chwilę może dokonać nauczyciel lub rodzic.
 3.  Dzięki platformie uczeń może mieć dostęp do swoich podręczników w domu, nawet gdy zostawił papierowe publikacje w szkole.

2. Fragmenty zeszytów ćwiczeń dla klas 0-8 w wersji elektronicznej (PDF)

 1. Zamieszczone są w nowo utworzonej, specjalnej sekcji „Nauka zdalna” na platformie dlanauczyciela.pl
  b. Nauczyciel może pobrać potrzebny materiał i przesłać go do swoich uczniów.
 2. Fragmenty są dostosowane tematycznie do materiału realizowanego w czasie lekcji. Pierwsza część będzie obejmować materiał przewidziany na marzeckwiecień.
 3. Dzięki temu uczeń może ćwiczyć wiedzę i umiejętności także w domu, nawet gdy nie ma zeszytu ćwiczeń do danego przedmiotu.

3. Wybrane arkusze egzaminacyjne do egzaminu ósmoklasisty.

 1. Arkusze zostaną umieszczone w nowo utworzonej, specjalnej sekcji „Nauka zdalna” na platformie dlanauczyciela.pl
 2. Zamieszczamy jeden nowy, dwa ubiegłoroczne arkusze
 3. Pomoże to uczniom przygotowującym się do egzaminu wieńczącego szkołę podstawą ćwiczyć niezbędną wiedzę i umiejętności.

Uwaga: Arkusze zostaną udostępnione w ciągu kilku dni.

Przedszkole:

 1. Flipbooki poszczególnych zestawów edukacyjnych Aby z nich korzystać wystarczy wejść na www.nowaeradlaprzedszkola.pl wybrać: nauczyciel, poziom wiekowy, dany pakiet, następnie dany element pakietu a na końcu wcisnąć guzik „Zajrzyj do środka”. Flipbooki działają on line.
 2. Trwa akcja dystrybucji darmowych kodów do Balona Bluma (portal multimedialny) na czas zamknięcia przedszkoli. Zapraszamy do zapoznania się z nią: https://www.facebook.com/nowaeradlaprzedszkola/photos/a.1240866529282273/2782053221830255/?type=3&theater
 3. na portalu dlanauczyciela.pl zamieszczone zostały materiały do pracy zdalnej zarówno dla zerówek jak i przedszkola.

Ponadto,

 • poza stroną https://www.nowaera.pl/naukazdalna tworzymy na stronie głównej portalu NE sekcję aktualności, w której będziemy umieszczać informacje na temat wszystkich rozwiązań, które przygotowaliśmy tj. ważne informacje na temat sytuacji w edukacji związane z koronwirusem i dodatkowe materiały przygotowane wspólnie z psychologami i ekspertami.
 • uruchamiamy specjalny cykl codziennych wskazówek i informacji na FB NE (oznaczonych #naukazdalna) wspierających uczniów, rodziców i nauczycieli w edukacji zdalnej i pomagających radzić sobie w tej sytuacji. Zachęcamy do śledzenia profilu NE na Facebooku.

Nadal będą odbywać się także wszystkie zaplanowane e-konferencje i webinaria. Aktualne kalendarium spotkań oraz zapisy odbywać się będą na portalu NE: https://www.nowaera.pl/#kalendarium-kalendarium-spotkan

 

 


 

Logowanie

Kalendarz

No event in the calendar
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31