Start
Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18
Pasowanie na ucznia
Pasowanie na ucznia 2019

Szanowni Państwo,

  zwracamy się z prośbą o pomoc w dotarciu do uczniów klas ósmych szkoły podstawowej z mniejszych miejscowości, ich rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów szkół z informacją o programie stypendialnym „Klasa” Fundacji BNP Paribas.

  Sytuacja epidemiczna uniemożliwiła nam dotarcie do zdolnych, potrzebujących wsparcia uczniów kończących szkoły podstawowe z informacją o naszym programie. Rekrutacja trwa tylko do 30 czerwca 2020 roku.

  „Klasa” to autorski program stypendialny Fundacji, umożliwiający zdolnym absolwentom szkół podstawowych, pochodzących z mniejszych miejscowości oraz będących w trudnej sytuacji finansowej, naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich w Polsce: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdyni.

  OD 2003 ROKU PROGRAM POMÓGŁ BLISKO 770 ABSOLWENTOM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW Z 350 MIEJSCOWOŚCI NA TERENIE CAŁEGO KRAJU, INWESTUJĄC W ICH EDUKACJĘ 22 MLN ZŁOTYCH. Absolwenci „Klasy” ze 100% skutecznością zdają matury i dostają się na uczelnie wyższe.

  Uczestnicy programu otrzymują pełne wsparcie finansowe w trakcie 4-letniej nauki w liceum (w tym pobyt w internacie, wyżywienie, podręczniki, comiesięczne kieszonkowe, udział w wycieczkach szkolnych, wyjściach kulturalnych i zajęciach dodatkowych) oraz stypendium finansowe na I roku studiów. Ponadto Fundacja oferuje udział w integracyjnym obozie językowym (przed rozpoczęciem nauki w liceum) oraz letnim obozie stypendystów (już w trakcie trwania nauki).

Uczestnicy znajdują się też pod stałą opieką wychowawcy i pedagogów.

  Program „Klasa” jest skierowany do uczniów ósmych klas szkół podstawowych, którzy:

                * pochodzą z miejscowości i wsi do 100 000 mieszkańców,

                * znajdują się w trudnej sytuacji finansowej (dochód nieprzekraczający 1 200 zł na osobę w rodzinie),

                * dobrze się uczą (średnia po I semestrze ósmej klasy podstawowej powyżej 4,5),

                * mają ponadprzeciętną motywację i lubią pomagać innym,

                * otrzymają rekomendację dyrektora szkoły lub wychowawcy.

      Zwracamy się z uprzejmą prośbą o ich przesłanie do dyrektorów szkół podstawowych w miejscowościach do 100 000 mieszkańców, nauczycieli tych szkół, rodziców uczniów i w każde miejsce, które według Państwa wiedzy, umożliwi dotarcie z informacją o programie do uczniów, którzy mogliby z niego skorzystać. Zachęcamy także do zamieszczenia informacji na Państwa stronie internetowej i w innych kanałach komunikacji.

Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej Fundacji: https://www.bnpparibas.pl/fundacja.

W razie pytań zachęcamy kontaktu przez skrzynkę Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub pod nr telefonu +48 22 56 21 902 [1].

Z góry bardzo dziękujemy za pomoc!

Z poważaniem, Zarząd Fundacji BNP Paribas

  Fundacja BNP Paribas, ul. Kasprzaka 10/16, 01-211 Warszawa, zarejestrowana w Rejestrze Stowarzyszeń, Innych Organizacji Społecznych i Zawodowych, Fundacji i Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod  nr KRS 0000260224. NIP: 527 25 12 248. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego.

 


 

Logowanie

Kalendarz

No event in the calendar
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31