Rok szkolny 2017/18

JASEŁKA


 

       BETLEJEM TO MY SAMI - pod takim hasłem w dniu 22 grudnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły zaprezentowali niezwykłe widowisko bożonarodzeniowe, które miało na celu podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt. Widzowie mogli po raz kolejny przeżyć historię Świętej Rodziny. Tak samo jak wtedy, tak i w dzisiejszych czasach Jezus pukał do drzwi i szukał schronienia w niejednym ludzkim sercu. Współczesna rodzina ukazana w przedstawieniu z utęsknieniem czekała na Jego przyjście, jednak nikt nie spodziewał się, że Chrystus przyjdzie do nich w osobie żebraka czy kobiety brzemiennej.

 

      Uczniowie swym występem doprowadzili do tego, że niejednej osobie łza zakręciła się w oku. Wykazali się doskonałą grą aktorską, a piękny śpiew kolęd i pastorałek dopełnił całe przedstawienie. Po występie wszyscy połamali się opłatkiem składając sobie nawzajem życzenia.

      W dniu 14 stycznia 2018 r. Jasełka zostały wystawione w tutejszym kościele. Dzieci z wielkim poświęceniem (mimo zimna) ponownie wprowadziły nas w świat świątecznej magii.

      Gorące podziękowania dla uczniów kl. IV, V, VI i gimnazjum, którzy tak pięknie odtworzyli sceny narodzin Chrystusa, przygotowali kostiumy, dekoracje, nastrojowe oświetlenie i podkład muzyczny.

Nad przebiegiem uroczystości czuwali p. Justyna Gałus i p. Andrzej Wierzchowiak.

 

Zapraszamy do GALERII


 

Logowanie

Kalendarz

No event in the calendar
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31